Bachova květová terapie

BachBachova květová terapie je varianta homeopatie, která používá „esence“, výluhy květů některých rostlin. Metodu zavedl v r.1928 Edward Bach v Anglii. Podle něj je většina lidských nemocí způsobena negativním stavem mysli. Proto určil 38 květových esencí, které měly utišit takové stavy a tím vyléčit pacienta.

Dle Bacha jsou nemoci způsobené disharmonií mezi lidskou psychikou a kosmickou energií. Léky tedy nepůsobí chemicky, ale „zvyšují vibrace pacienta, otevírají cesty pro poselství našeho duchovního ega a přitahují duševní sílu“.

Edward Bach rozlišoval 38 různých patologických, „negativních“ duševních stavů, resp. „slabostí charakterů“ a 38 různých květin pro jejich léčení. Vhodné květiny vybral pomocí své ruky, kterou vkládal nad květinu a určoval tak její léčivou schopnost.

Léky se připravují tak, že se květy, získané jen z divoce rostoucích rostlin, položí do pramenité vody na misku z křišťálu, na kterou musí po dobu 3 až 4 hodin působit slunce, které dodá kosmickou energii. Z této matečné tekutiny, konzervované koňakem, se připraví v továrně, situované v „Bachově centru v Anglii“ blízko Oxfordu, po ředění s alkoholem v poměru 1 : 240 „koncentrát“, z něhož se dvě kapky použijí na přípravu prodejného preparátu. Z něho pacient opět použije vždy jen dvě kapky do sklenice vody.

Vhodný lék, resp. bylina se určí intuitivně nebo pomocí aplikované kineziologie. Dva pacienti se stejnou lékařskou diagnózou tak mohou být léčeni různými esencemi.

Esence jsou stoprocentně bezpečné, mohou je užívat děti, těhotné a kojící ženy, dospělí, zvířata i rostliny. Neexistují žádné kontraindikace např. s léky a vhodně se doplňují i s jinými druhy léčby.

Bachovky